Aktivujte si MP Home pohodlně online

Díky BankID se do aplikace dostanete, aniž byste museli chodit na pobočku. Přihlásíte se z pohodlí domova stejně jednoduše, jako se hlásíte do internetového bankovnictví své banky.

Aplikace MP Home
myslí za vás

Díky MP Home máte své služby od Modré na jednom místě. Aplikace ale nabízí mnohem víc než jen náhled služeb. Krok za krokem vás provede na cestě k vysněnému bydlení. Od sjednání, čerpání až po splacení úvěru. A pohlídá za vás, abyste na nic nezapomněli.

Aplikace MP Home
myslí za vás
Služby od Modré pohromadě

Své úvěry a stavební spoření máte hezky na jednom místě. Včetně všech důležitých informací.

custom
Služby od Modré pohromadě
Online sjednání stavebního spoření

Přímo z aplikace si můžete založit stavební spoření. Pohodlně, odkudkoliv a během pár minut.

custom
Online sjednání stavebního spoření
Online zasílání dokumentů

Podklady k úvěru nahrajete pohodlně přímo z aplikace. Ušetříte tak několik návštěv pobočky.

custom
Online zasílání dokumentů
Sjednání Půjčky na bydlení

Úplně online sjednáte Půjčku na bydlení nebo nákup vybavení domácnosti. Od žádosti až k podpisu smlouvy.

custom
Sjednání Půjčky na bydlení
Inzeráty nemovitostí na mapě

Najdete tu nabídku všech domů, bytů a pozemků na trhu. Díky zobrazení na mapě můžete hledat přímo v oblasti, která vás zajímá.

custom
Inzeráty nemovitostí na mapě
Změna kontaktních údajů

Své kontaktní údaje upravíte během pár vteřin rovnou z mobilu.

custom
Změna kontaktních údajů
Žádost o čerpání úvěru

Žádost o čerpání úvěru podáte, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

custom
Žádost o čerpání úvěru

Mohlo by vás zajímat

 

Bezpečnost aplikace je pro nás nesmírně důležitá. Proto je pro každé přihlášení potřeba PIN. Ten si nastavíte při prvním přihlášení do aplikace. Pokud to váš telefon umí, můžete se do MP Home přihlašovat také pomocí obličeje nebo otisku prstu.

V části Profil uvidíte své kontaktní údaje, jako jsou e-mail, telefonní číslo a korespondenční adresa, které tu můžete snadno změnit. Najdete tu i informace o svém dokladu totožnosti. Pokud vyprší jeho platnost, dáme vám o tom vědět.

Je tu také možné zapnout elektronickou komunikaci, abychom vám výpisy a další dokumenty posílali zdarma e-mailem.

Ve svém profilu si nastavíte i způsob přihlašování do aplikace a změníte PIN pro přihlášení.

V aplikaci najdete přehled všech svých úvěrů, a to včetně těch, u kterých jste vedeni jako spoludlužník.

Ke každému úvěru si můžete zobrazit detailní informace. Tam najdete vše, co byste mohli potřebovat:

 • číslo smlouvy,
 • zbývající částku ke splacení,
 • měsíční splátku,
 • kolik peněz vám zbývá k čerpání,
 • úrokovou sazbu,
 • nedoplatek na úvěru,
 • termín, kdy končí fixace sazby.

Na detailu také vidíte, v jaké fázi se úvěr nachází a co se s ním děje. Pro každou fázi tu najdete konkrétní soupis věcí, které je potřeba dodat nebo vyřídit. A to včetně termínu splnění.

Všechny dokumenty a podmínky, které se k úvěru vážou, nám můžete odevzdat přímo z aplikace. Stačí potřebný dokument vyfotit, nebo přiložit jeho sken. A až všechny podmínky splníte, můžete v aplikaci rovnou zadat i žádost o čerpání úvěru.

Na detailu úvěru najdete také historii transakcí. Uvidíte tam všechny své splátky, zaplacené úroky a poplatky, čerpání úvěru apod.

S žádostí o čerpání úvěru už nemusíte chodit na pobočku. Pokud máte u Modré úvěr a splnili jste všechny podmínky pro čerpání, stačí v aplikaci vyplnit žádost o čerpání. Je to jednoduché a zvládnete to za pár minut.

Údaje za vás do žádosti předvyplníme, vy je zkontrolujete a případně upravíte. Pak už jen zadáte, kdy a na jaký účet máme peníze poslat. PINem žádost potvrdíte a je hotovo.

V aplikaci najdete nabídky služeb, které pro vás máme. Jednou z nich je Půjčka na bydlenínebo vybavení domácnosti. Ten od A až do Z vyřídíte přímo z MP Home.

V kalkulačce si nastavíte, kolik chcete půjčit a na jak dlouho. Všechny osobní údaje za vás do formuláře předvyplníme a vy je zkontrolujete, případně upravíte. Pak vyplníte podrobnosti o úvěru – kdy plánujete čerpat, na jakou nemovitost a další doplňující informace o vás. Na konci si žádost ještě jednou pročtete a PINem nebo biometrikou podepíšete.

Žádost během chvilky vyhodnotíme a ukážeme vám výsledek. Když budete chtít úvěr sjednat, hned připravíme dokumenty a smlouvu tlačítkem podepíšete.

V aplikaci uvidíte všechna svá stavební spoření i spoření svých dětí (pokud jste jejich zákonným zástupcem a jste uvedeni ve smlouvě).

U každého spoření se můžete podívat na všechny podrobnosti. Najdete tu cílovou částku i aktuální naspořenou částku. Parametry spoření zatím není možné v aplikaci měnit. Do budoucna to rozhodně máme v plánu.

V MP Home najdete i další informace ke svému spoření:

 • číslo smlouvy,
 • majitele účtu,
 • číslo účtu, kam spoření posílat,
 • získanou výši státní podpory,
 • úrokovou sazbu,
 • úrokový bonus.

Můžete se podívat i na historii transakcí, kde uvidíte všechny přijaté platby, připsané úroky, získanou státní podporu i vyplacené peníze.

Na detailu spoření si také snadno vygenerujete QR kód, pomocí kterého rychle a bezpečně pošlete peníze na své stavební spoření.

V nabídce služeb, které pro vás máme, najdete i stavební spoření. Celé ho vyřídíte přes MP Home.

Stačí si jen vybrat, jestli chcete spořit sobě, nebo svým dětem. Pak nastavíte výši měsíční splátky, podle které vám navrhneme cílovou částku. Tu samozřejmě můžete upravit. Rovnou vám spočítáme, kolik si celkem naspoříte, kolik získáte na úrocích a státní podpoře.

Tlačítkem vše potvrdíte a my během pár hodin připravíme smlouvu. Tu pak jen zkontrolujete a podepíšete tlačítkem.

V MP Home máte po ruce všechny dokumenty od Modré pyramidy. Kopie smluv, odeslané žádosti, výpisy z účtu, potvrzení apod.

Do aplikace také můžete nahrávat své vlastní dokumenty, které si k bydlení chcete uložit. Třeba faktury nebo fotky rekonstrukce. V aplikaci budou v bezpečí, přístup k nim budete mít jen vy.

Všechny dokumenty, které potřebujete Modré pyramidě odevzdat, nahrajete z pohodlí domova přímo v MP Home.

Můžete nahrát podklady ke sjednání úvěru, ke splnění podmínek pro čerpání i po něm. Dokument stačí vyfotit mobilem, nebo nahrát sken z úložiště telefonu.

MP Home je vaším průvodcem na cestě k lepšímu bydlení. A pomůže vám už od samotného hledání vysněné nemovitosti. V aplikaci najdete přehled všech inzerátů nemovitostí na trhu.

V nabídkách můžete snadno hledat podle různých parametrů, ale třeba i jen v konkrétní lokalitě. Inzeráty pak jdou zobrazit na přehledné mapě.

Když vám některá nemovitost padne do oka, jde uložit do seznamu oblíbených nebo rovnou otevřít celý inzerát a odpovědět na něj.

Když se budete chtít ohledně našich služeb poradit, je vám k dispozici osobní poradce. Přímo z aplikace se s ním spojíte telefonicky, e-mailem nebo mu napíšete přes chat.

O všem důležitém, co se u vašich produktů stane, vám dáme vědět zprávou přímo v aplikaci. Hned se tak dozvíte, např. pokud vám schválíme úvěr nebo pošleme roční výpis z účtu. Žádná novinka vám tak neuteče.

U svého úvěru si snadno ověříte, jestli máte všechny splátky v pořádku zaplacené. Pokud se náhodou splátka nepřipíše včas, dáme vám o tom vědět:

 • notifikací z aplikace,
 • zprávou v MP Home,
 • červeným vykřičníkem na přehledu produktů.

Opožděnou splátku můžete z MP Home rovnou i zaplatit pomocí QR kódu. Až k nám splátka dorazí, pošleme vám potvrzení notifikací i zprávou v aplikaci. Ve zprávě zároveň najdete i informaci k úhradě řádné měsíční splátky.

Informaci o nedoplatku uvidíte jak u svých úvěrů, tak i u těch, kde jste vedeni jako spoludlužníci.

 

Aplikace si můžete stáhnout zdarma pro zařízení s operačním systémem iOS i Android.

Stáhnout v App Store
Stáhnout v Google Play

Ještě než se do MP Home poprvé přihlásíte, můžete si v demoverzi vyzkoušet, jak aplikace vypadá a co všechno umí. Stačí na úvodní obrazovce ťuknout na ikonu otazníku. Zobrazí se Nápověda, v její spodní části najdete tlačítko “Zkusit demoverzi”.

Pokud jste MP Home ještě nepoužívali, je potřeba získat do aplikace přístup. Jestli už od Modré nějaké služby máte, můžete se stavit na pobočce. Tam s vámi poradce vytvoří přístupové údaje a ukáže, jak aplikaci používat.

Druhou možností je vytvořit přístup z pohodlí domova pomocí BankID. Stačí použít přihlašovací údaje do internetového bankovnictví své banky. Tuto možnost můžete využít, i pokud ještě u Modré žádné služby nemáte. Přes BankID vás ověříme a pak už si jen nastavíte přihlašovací údaje do MP Home. Přečtěte si více o BankID.

Když už přístupové údaje do MP Home máte, ťuknete na úvodní obrazovce na “Přihlásit”. Vyplníte nastavené uživatelské jméno a pak své telefonní číslo. Na něj vám přijde SMS kód, který přepíšete do připraveného pole. Dál už si jen nastavíte PIN, způsob přihlašování a je to. Na první přihlášení se můžete podívat krok po kroku v tomto návodu.

Pro první přihlášení do aplikace budete potřebovat uživatelské jméno. Jestli si ho nemapatujete, najdete ho ve Smlouvě o využívání mobilní aplikace. Tu jste podepisovali na pobočce s poradcem, případně online, pokud jste si přístup do MP Home vytvořili přes BankID.

Jestli nevíte, kde smlouvu najít, stačí se ozvat svému osobnímu poradci, rád vám pomůže.

Pokud si s čímkoliv nevíte rady nebo aplikace nefunguje, jak by měla, dejte nám prosím vědět, rádi pomůžeme. Napište nám e-mail na info@mpss.cz nebo volejte 210 220 230.

MP Home už používá víc než 110 tisíc našich klientů

K tomu, že jsem byla spokojená s návštěvou a službami ještě oceňuji novou aplikaci, ve které vidím vše o svých produktech. Je jednoduchá, přehledná a zbaví mne zbytečných papírových výpisů.

Miluše V., Brno

Velice mě překvapila aplikace Modré pyramidy... Zaujala mě myšlenka nabídky nemovitosti moc dobrý nápad... Opravdu vás moc chválím.

Lucie D., Znojmo

Ke stavebnímu spoření jsem si pro sebe i pro syna zřídila na pobočce mobilní aplikaci a jsem s ní nadmíru spokojená. Jen tak dále.

Hana P., Praha