Půjčka na udržitelné bydlení

Úvěr na financování energetických úspor
a ekologicky šetrných řešení pro bydlení

Zvýhodněná sazba
3,19 % p. a.

Pro financování investičního záměru realizovaného v rámci dotačního programu NZÚ „Oprav dům po babičce“

 

Zvýhodněná sazba 3,19 % p. a. je platná pouze v případě financování investičního záměru realizovaného v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám "Oprav dům po babičce", na který klient získal příslušnou dotaci. Tento projekt je spolufinancován ze systému EU pro obchodování s emisemi prostřednictvím Modernizačního fondu.

Pro ostatní případy lze využít úrokovou sazbu 5,79 % p. a.

Bez zajištění nemovitostí či ručitelem až do 2 500 000 Kč

Úvěr zpracujeme
zdarma

Splátky si můžete rozložit

až na 25 let

Daňová úspora ze zaplacených úroků z úvěru

Co mohu úvěrem financovat?
Pro získání tohoto úvěru je třeba využít minimálně 50 % z poskytnutých finančních prostředků na financování níže uvedených položek.
 • Fotovoltaické elektrárny a bateriová úložiště
 • Tepelná čerpadla
 • Kotle na biomasu
 • Zateplení vnějšího pláště budovy, stropů a podlah
 • Výměna oken a vnějších dveří
 • Rekuperační jednotky
 • Stínící technika (předokenní žaluzie a rolety)
 • Systémy pro přípravu teplé vody s využitím solárních panelů či tepelného čerpadla
 • Nádrže, jímky a systémy čištění odpadních/dešťových vod
 • Systémy využívající teplo z odpadních vod
 • Zelené/mokřadní střechy a fasády
   

V případě zvýhodněného úvěru poskytnutého na spolufinancování dotačního programu NZÚ “oprav dům po babičce“ je možné financovat výhradně položky, které jsou dle dotačního programu “způsobilými výdaji“

Půjčkou na udržitelné bydlení je také možné výhodně refinancovat Váš jiný stávající úvěr, který byl využit na výše uvedené účely.

Spolufinancování z dotačních programů NZÚ
Plánujete si pořídit fotovoltaiku, tepelné čerpadlo nebo zateplit váš dům? Nevíte, na jaký dotační titul máte nárok? Podle čeho si vybrat dodavatele?
Pak je tu právě pro vás následující stránka na webu KB, kde pro vás připravujeme průvodce na cestě k energeticky úspornému bydlení.
Více informací >>>
 
Energetické úspory
Snížíme náklady vašeho domu energetickou rekonstrukcí od spolehlivých partnerů a pomůžeme vám s vyřízením dotace.
Více informací >>>
 

Výše uvedená kalkulace je platná pro roční úrokovou sazbu s fixací na 5 let.

V případě sjednané splatnosti úvěru nad 20 let je vyžadováno sjednání rizikového životního pojištění.*  Náklady na rizikové životní pojištění nejsou zahrnuty do RPSN, jelikož konkrétní výše těchto nákladů není poskytovateli předem známa.

* V individuálních případech může být sjednání rizikového životního pojištění vyžadováno i úvěru se splatností do 20-ti let.

Reprezentativní příklad

RPSN níže uvedeného příkladu je 6,05 %.

Výše úvěru na bydlení s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření je 400 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba s fixací 5 let je 5,79 %. Měsíční splátky: 1. splátka je 1 801 Kč, 2.– 180. splátka je 3 348 Kč, 181. splátka je 3 324 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 604 640 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Pro účely reprezentativního příkladu se vychází z data uzavření smlouvy o úvěru k 1.1. daného roku a z data čerpání úvěru k 2.1. daného roku. 

Reprezentativní příklad (Půjčka na udržitelné bydlení – financování s programem
NZÚ Oprav dům po babičce):

RPSN níže uvedeného příkladu je 3,22 %.

Výše úvěru na bydlení s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření je 500 000 Kč. Splatnost úvěru je 20 let, pevná roční úroková sazba s fixací na celou splatnost úvěru je 3,19 %. Měsíční splátky: 1. splátka je 1 241 Kč, 2.– 240. splátka je 2 815 Kč, 241. splátka je 2 632 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 676 927 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském
úvěru je 241 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: vedení účtu stavebního spoření ve fázi překlenovacího úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Úvěr je
určen výhradně na kofinancování investičního záměru realizovaného v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám “Oprav dům po babičce“, ke kterému byla klientovi přiznána příslušná dotace z tohoto programu. Pro účely reprezentativního
příkladu se vychází z data uzavření smlouvy o úvěru k 1.1. daného roku a z data čerpání úvěru k 2.1. daného roku.

Jsme vám nablízku

Napište nám


* Povinné pole

Zavoláme vám


* Povinné pole