Bezlimitní pojištění nemovitosti může ušetřit miliony

Bezlimitní pojištění nemovitosti může ušetřit miliony

29. 6. 2022
5 min. čtení
Názorně

Některým událostem není možné zabránit. Nemůžeme si vybrat, jestli do našeho domu uhodí blesk nebo nám ukradnou kolo z garáže. Můžeme si však vybrat, jak se s takovou událostí vypořádáme. A kolik nás to bude stát.

Pokud vlastníte svůj dům či byt a máte na něj hypotéku, dobře víte, že musíte mít minimálně pojištění nemovitosti, v lepším případě i pojištění domácnosti. Co je však dobré vědět, že právě tento druh pojištění je vhodné čas od času aktualizovat. Pojistku totiž potřebujete mít aktuální, zvlášť při současném stavu vzrůstající inflace. Cena vaší nemovitosti v čase roste, a právě teď víc než kdykoli jindy.

 

Inflaci nezměníme, výši zabezpečení nemovitosti ano

Cena nemovitostí každoročně roste. Samozřejmě se to netýká pouze nemovitostí nových, ale všech, jejichž majitel jim věnuje potřebnou péči.

Podívejte se do své smlouvy k pojištění nemovitosti. Pokryla by vám vaše stávající smlouva potřebné výdaje v případě, že by váš domov například zasáhl požár nebo povodeň? Pravděpodobně byste dostali zpět pouze část financí, protože vaše pojistka byla uzavřena před lety na mnohem nižší částku. Jenže za pouhou část peněz nenahradíte v nových cenách vše, o co byste v případě větší škody přišli.

 

Stavební materiál za cenu zlata

Ceny stavebního materiálu rostou téměř měsíc od měsíce. Za co byste pořídili novou střechu před 5 lety, nebo i loni, dnes by zdaleka nestačilo. Do peněženky musíte sáhnout ještě hlouběji. Máte pak možnost vzít si například rychloúvěr od Modré pyramidy, který pokryje chybějící výdaje. Nebo předejít větším starostem a aktualizovat si svou smlouvu pojištění nemovitosti, v závěru tak můžete ušetřit statisíce i miliony.

Ceny stavebního materiálu rostou měsíc za měsícem.

Dodavatelské práce – kámen úrazu rekonstrukcí

Další příčinou navýšení cen nemovitostí, a s tím souvisejících nákladů v případě rekonstrukce, jsou dodavatelské práce. Šikovných řemeslníků ubývá, ti dobří jsou zabraní na měsíce dopředu. Pokud by váš domov postihlo neštěstí, které by si vyžádalo následnou rekonstrukci, nebudete chtít čekat ani na řemeslníky, natož na peníze. S dobrou pojistnou smlouvou na nemovitost se můžete spolehnout, že v případě škody své peníze z pojistky dostanete ve chvíli, kdy je opravdu potřebujete.

 

Další nárůst cen bez obav a bez limitů

Specialista na financování a pojištění bydlení v Modré pyramidě, Vít Svoboda, má na starosti právě majetkové pojištění: „Zjišťujeme, že značná část nemovitosti je stále tzv. podpojištěna a majitelům reálně hrozí při pojistné události krácení na plnění často i o miliony“.

Nedostatečně pojištěná nemovitost může v případě větší škodní události znamenat, že nám na její opravu nebudou ani zdaleka stačit finance.

Moje Pojištění majetku od KB Pojišťovny, které nabízí Modrá pyramida, proto počítá i s variantou, že z důvodu růstu cen stavebních prací a materiálů ceny nemovitostí nadále porostou. Jako jediné pojištění na trhu zajistí, že nemovitost je vždy pojištěna na aktuální hodnotu. Klient nemusí nijak reagovat a je stále správně pojištěn. Plnění škodní události je dokonce nastaveno jako bezlimitní.

 

Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti v jednom balíčku

K samotnému pojištění nemovitosti lze v rámci jedné smlouvy pojistit i vybavení dané domácnosti a také občanskou odpovědnost, nově až na 20 milionů korun. Budete tak mít pojištěnou domácnost pro případ, kdy vám například ukradnou kolo z garáže nebo vyteče pračka vaše či sousedova. Asistenční služba se vám může hodit, až si zabouchnete domovní dveře. A díky pojištění odpovědnosti můžete být v klidu, když nechtěně rozbijete zboží v obchodě – vztahuje se to i na vaše děti a domácí mazlíčky.

Pokud máte úvěr na bydlení a na vaší nemovitosti vznikne škoda vyšší než 20 % její hodnoty, bude za vás pojišťovna díky Moje pojištění majetku hradit splátku úvěru a v případě neobyvatelnosti poskytne 10 000 kč na náhradní ubytování. V obou případech až na dobu 12 měsíců.