Jak funguje rychlá půjčka na rekonstrukci bydlení

Jak funguje rychlá půjčka na rekonstrukci bydlení

15. 9. 2020
6 min. čtení
Názorně

S Rychloúvěrem získáte za pár dnů peníze na novou koupelnu nebo na pokoj v podkroví. To ale neznamená, že vám půjčíme bez záruk. Aby vás rychlá půjčka nepoložila na lopatky, ověříme si vaše příjmy a jestli vám nemovitost skutečně říká pane. Sepsali jsme všechno, co o Rychloúvěru potřebujete vědět.

Není rychlá půjčka jako rychlá půjčka. Pokud potřebujete peníze takzvaně na provoz, musíte být při vybírání úvěru opravdu obezřetní – ověřte si, od koho si půjčujete a jaké jsou náklady na úvěr. Pečlivě ale vybírejte i ve chvíli, kdy chcete úvěrem zaplatit třeba novou kuchyň, podkroví nebo zahradní bazén.

Základní rozdíly mezi rychlými půjčkami od bankovních a nebankovních společností jsme nedávno shrnuli v samostatném článku – a to včetně doporučení, jaké parametry byste u úvěru měli vždycky sledovat. Dnes se podíváme na to, jaká pravidla má Rychloúvěr od Modré.

Díky Rychloúvěru si pořídíte třeba kuchyň svých snů.

 

Vylepšete si domov a zvyšte hodnotu svého majetku

 

Investice do bydlení je jistota. A je vcelku jedno, jestli vám vyrostly děti a škemrají o vlastní pokojík v podkroví, nebo si chcete udělat radost novou terasou. Ceny bytů a domů dlouhodobě rostou, proto se vám každá koruna vložená do nemovitosti vrátí.

Správný hospodář se v ideálním světě pustí do projektu až ve chvíli, kdy má našetřeno. V reálném životě je ale přirozené, že lidé pořizují a opravují nemovitost i bez vlastních prostředků. A pro takové případy máme v Modré rychlou půjčku na bydlení.

Jedná se o tzv. účelový úvěr bez zajištění, který slouží k financování bydlení. V praxi to znamená, že za půjčené peníze například:

  • koupíte pozemek, byt nebo dům,
  • pořídíte tvárnice, cihly, písek a další stavební materiál,
  • zaplatíte práci architekta, řemeslníka nebo realitního makléře,
  • opravíte kanalizaci nebo fasádu,
  • postavíte bazén, solární panely nebo zimní zahradu,
  • vybavíte interiér novým bytovým jádrem, gaučem a vestavěnou skříní.

To, že peníze využijete na bydlení, nám pak doložíte fakturami nebo fotkami. Máte na to 1 rok od podepsání úvěrové smlouvy.

Rychloúvěr dokonce umožňuje, abychom vám peníze proplatili zpětně. Faktury v takovém případě nesmí být starší než 1 rok.

 

Půjčíme vám až 800 tisíc bez zajištění a peníze máte obvykle do 3 dnů na účtu

 

Výhodou Rychloúvěru je fakt, že peníze dostanete obvykle do 3 pracovních dnů po podpisu smlouvy. Místo přemýšlení nad půjčkami tak věnujete čas a energii jednáním s řemeslníky nebo vybíráním obkladů do koupelny.

Žádost o Rychloúvěr si v článku projdeme krok za krokem, ale ještě předtím zjistíte další důležité parametry půjčky na bydlení.

Celkovou výši úvěru i dobu splácení si nastavíte společně s poradcem Modré pyramidy. Přistupujeme k tomu tak, aby vás splácení zatížilo co nejméně.

  • Výše Rychloúvěru: 100 000 Kč – 800 000 Kč,
  • doba splatnosti: 5 – 20 let.

„Mladším lidem doporučuji, aby si délku splácení nastavili co nejdelší. Pravidelné splátky je pak tolik nezatíží. Naopak starší klienti obvykle splácí od 5 do 7 let.” Petra Mormannová, rodinný bankéř, Most

Samotné zřízení úvěru je zdarma. Úroková sazba se po celou dobu splácení nemění a činí 4,99 % ročně (u roční úrokové sazby 4,99 % se jedná o reprezentativní příklad). A stejně jako u hypotéky si zaplacené úroky odečtete z daní. Celkové parametry jsou prostě výhodnější než u klasických spotřebitelských úvěrů.

 

Pokud se připravíte, stačí jedna schůzka s poradcem

 

Žádost o Rychloúvěr je snadná. Začnete tím, že si domluvíte schůzku s poradcem Modré pyramidy – nejbližší poradenské místo i telefonní číslo najdete přes náš web. Na schůzce proberete své plány, poradce ověří vaši totožnost z občanky a předá vám dokumenty k vyplnění.

Množství lejster, které potřebujeme ke schválení, se liší situaci od situace. Nejčastěji se jedná o potvrzení o příjmech od zaměstnavatele (pokud jste OSVČ, tak daňové přiznání) a identifikaci nemovitosti (např. výpis z nahlížečky katastru nemovitostí). Neděláme to z plezíru, abychom vás potrápili. Chceme si ale ověřit, že úvěr není nad vaše možnosti.

Pokud si dopředu necháte od zaměstnavatele vyplnit potvrzení o příjmech a přinesete i další podklady, sepíšeme už na první schůzce žádost o úvěr. Poradce pošle dokumenty na centrálu a do 20 minut bývá rozhodnuto. Pak už stačí podpis pod úvěrovou smlouvu, žádost o čerpání a do 3 pracovních dnů máte peníze na účtu. Tím se rozbíhá roční lhůta, kdy je musíte využít na rekonstrukci bydlení a doložit nám to.

 

Díky aplikaci MP Home máte přehled o dokumentech i splácení úvěru

 

Pokud na schůzku přijdete bez vyplněných dokumentů, nic se neděje. Vyplníte je v práci nebo doma. Pak je buď přinesete poradci, nebo to zařídíte přes mobilní aplikaci MP Home.

Náš poradce vám aplikaci určitě nabídne – je zdarma, funguje na Androidu i iOS a usnadníte si s ní život. Například vyplněné dokumenty k žádosti o Rychloúvěr vyfotíte mobilem a jedním klikem odešlete.

Aplikace vás také sama upozorní, které podklady ještě chybí, a dá vám vědět, až bude Rychloúvěr schválený. Veškeré podklady pak máte vždy na dosah ruky a rychle tak zjistíte, kolik vám třeba ještě zbývá splatit.

S aplikací MP Home máte všechny dokumenty k Rychloúvěru vždy po ruce.

Rychloúvěr je férová půjčka na bydlení od stavební spořitelny. Dostanete od nás až 800 000 korun s úrokem, který vás nepoloží. A peníze vám pošleme za pár dnů. Tak si promyslete plány, ozvěte se poradci a vytáhněte montérky.