Usnadněte si cestu k úvěru. Potvrzení o příjmech, kupní smlouvu k bytu a další dokumenty nám pošlete klidně mobilem

Usnadněte si cestu k úvěru. Potvrzení o příjmech, kupní smlouvu k bytu a další dokumenty nám pošlete klidně mobilem

4. 12. 2020
5 min. čtení
Názorně

Když potřebujete půjčit na nové bydlení, pomůže vám Hypoúvěr od Modré. V základních parametrech se úvěr podobá hypotéce, ale máte u něj větší jistotu, že vám úroková sazba nepřeroste přes hlavu. A pokud máte aplikaci MP Home, zvládnete velkou část papírování z gauče.

Představte si, že jste našli 3+1 ke koupi v novostavbě v Hradci Králové. A teď potřebujete co nejrychleji peníze. Jste manželé, oba zaměstnanci a máte k dispozici úspory ve výši půl milionu korun. Díky tomu pokryjete 20 % z pořizovací ceny bytu.

 

Hypotéka, nebo úvěr ze stavebního spoření?

 

Své první kroky nasměrujte za poradcem. Popíšete mu situaci a on vám navrhne optimální variantu financování bytu. U velké investice jako pořízení vlastního bydlení budete pravděpodobně vybírat mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření (my mu říkáme Hypoúvěr). Základní parametry obou produktů jsou podobné.

Hypoúvěr je úvěr ze stavebního spoření. Spolu s úvěrem vám tedy založíme i stavebko. První období trvá zpravidla 2 roky a nazývá se překlenovací. Během této doby vám úročíme splátky, které slouží k úhradě jistiny, a stát vám každý rok přispívá až 2 000 korun.

Za úvěr ručíte nemovitostí a podobně jako u hypotéky si sami zvolíte délku fixace, třeba na 3, 5, 8 nebo 10 let.

TIP: S Hypoúvěrem máte garantovanou maximální výši úrokové sazby po dobu fixačního období. Aktuálně úrok začíná od 2,29 % p. a. Před koncem fixace vám nabídneme novou sazbu. Výše se může změnit, ale máte garanci, že nebude vyšší než zákonem stanovená hranice (aktuálně 6 % p. a.).

Další parametry Hypoúvěru:

  • půjčíme vám částku od 200 tisíc korun,
  • splácíte od 5 do 30 let,
  • zaplacené úroky si můžete odečíst z daní jako u hypotéky.

 

Jak o Hypoúvěr požádáte

 

Pořád zůstáváme u příkladu ze začátku článku. Po setkání s poradcem se díky vlastním úsporám a garantovanému úroku rozhodnete pro Hypoúvěr. A stejně jako většina klientů Modré pyramidy si zvolíte splácení na 30 let.

Abychom vám úvěr dali, nejprve si ověříme, jestli pro vás splácení nebude příliš náročné. Papírování vždycky závisí na konkrétní situaci, standardně ale potřebujeme několik typů dokumentů:

  • doklady k prokázání totožnosti,
  • doklady k prokázání příjmů,
  • doklady k účelu úvěru (kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí…),
  • doklady k zajištění úvěru (odhad ceny nemovitosti, fotodokumentace, snímek katastrální mapy, pojistka...).

Dobrá zpráva je, že k sepsání žádosti o úvěr nepotřebujete mít už všechno zařízené. Podepíšete s poradcem žádost a on pro vás připraví seznam dokumentů, které ke schválení Hypoúvěru potřebujeme. A právě s tím vám usnadní život mobilní aplikace MP Home.

Pokud jste klienti MP Home, stačí jeden podpis a appka funguje.

V aplikaci MP Home máte seznam dokumentů neustále u sebe.

Vyfotíte, odešlete a máte průběh schvalování žádosti pod kontrolou

 

Seznam dokumentů se vám zobrazí v aplikaci a vy ho máte neustále u sebe. Když od zaměstnavatele získáte například potvrzení o výši příjmů, vyfotíte ho a odešlete mobilem do Modré. Tím si v seznamu odškrtnete jednu z povinností. A stejným způsobem to funguje u ostatních dokumentů. Nemusíte nikam chodit a ušetříte čas třeba na přípravu stěhování.

TIP: Pokud jste ze staré školy, doneste dokumenty svému poradci na papíře. Rád se vám bude věnovat a odešle všechno na centrálu k vyhodnocení.

Ve chvíli, kdy od vás posbíráme veškeré podklady, žádost vyhodnotíme a pošleme vám přes aplikaci avízo. A pokud bychom náhodou potřebovali něco doplnit, dozvíte se to během několik vteřin.

Až začnete úvěr splácet, najdete v MP Home kompletní transakční historii. Kdykoli si tam ověříte, kolik vám ještě zbývá doplatit.

O schválení Hypoúvěru se s aplikací MP Home dozvíte do pár sekund.

Domluvte si schůzku s poradcem Modré pyramidy

 

Najděte si kontakt v databázi a ozvěte se mu. Poradí vám i v situaci, kdy nemáte naspořeno. Vlastní bydlení skutečně není žádné drama. Společně najdeme cestu, a pokud se vybavíte aplikací MP Home, půjde to opravdu hladce.