800 101 554
Hlavní strana > Novinky > Cirkus Paciento Zdravotního klauna opět přináší radost dětem

Cirkus Paciento Zdravotního klauna opět přináší radost dětem

12.2.2015. Tak jako předchozích pět let, i letos podporuje Modrá pyramida aktivitu Zdravotního klauna nazvanou Cirkus Paciento. Toto šapitó, které přináší radost a tolik potřebný smích dětem v nemocnicích a léčebnách, se letos objeví po celé republice hned devětkrát. Během léta vyroste pod okny dětských oddělení barevný stan, v němž si malí pacienti užijí prázdninové dobrodružství jako cirkusoví umělci.

Cirkusové šapitó v sobě skrývá mnohem víc než jen pět dní zábavy. Pro děti, které denně dochází do nemocnice, je to často důležitý krok k překonání strachu, který jim do té doby nemocniční prostředí mohlo nahánět. Pro děti v léčbě je možnost strávit alespoň část dne s klauny obrovským přínosem. Nejednou se stalo, že se malý pacient rozjedl. Byla to totiž podmínka lékařů, aby mohl nakouknout, co báječného se děje pod tím velikým stanem, který se tyčí pod okny jeho pokoje. A další den už netrpělivě vyhlížel vozík se snídaní, protože tam venku na něj čekal točící talíř a on musí ještě hodně trénovat,“ říká k programu Klára Doležalová z nadačního fondu Krtek při dětské onkologii Fakultní nemocnice Brno.

Na závěr každého týdne se děti předvedou ve vlastním secvičeném vystoupení, v němž se skloubí jejich radost, odvaha a nadšení. Tím nejlepším lékem je přeci jen smích.

 

Více na https://www.facebook.com/zdravotniklaun a http://www.zdravotniklaun.cz.

Cirkus Paciento Cirkus Paciento Cirkus Paciento Cirkus Paciento

Nahoru

Volejte 800 101 554

RYCHLÉ ODKAZY - Zkratkou kam potřebujete...

Nahoru
Copyright © Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s., člen finanční skupiny Komerční banky.
Site created by PHD a.s., 4internet.cz
Často kladené otázky, Mapa webu, Podmínky používání internetových stránek

Mějte k nám ještě blíž.
Sledujte nás na sociálních sítích.